کمی بیشتر

بیا تا کمی بیشتر فکر کنیم

یکشنبه 24 خرداد 1394 ساعت 00:01

دختران سرزمین من !

چند وقتیه دارم به یه مطلبی فکر میکنم ( شاید ۶ ماه شده باشه ) ، فکر میکنم که چجوری میشه بدون جنگ و خون ریزی با کمترین تلفات ممکن مالی و نظامی وارد یه کشور شد ؟! کشوری که دقیقا در مقابل کشور ما قرار گرفته ، کشوری که نمیخواد سر به تن ما باشه ، یک کلام کشوری که با ما دشمنه !!

فرض کنید که ما رهبران یه کشور مستقل و بزرگ هستیم و به دلیل قدرت زیادی که داریم خیلی از کشورا طرف ما هستن ، هرکدوم به یه دلیلی . اما این وسط یه کشور به دلیل نوع تفکر و و فرهنگی که داره طرف ما نیست در صورتی که این کشور برای ما بسیار مهمه و خیلی خوب میشه اگه این کشور هم بیاد طرف ما !!! به هر دلیلی ما نمیتونیم با این کشور نسبتا قوی بجنگیم و دنبال یه راه دیگه میگردیم ، یه راه کم هزینه و قابل اعتماد ، راهی که به احمال زیاد جواب بده  و باعث هدر دادن پول بیشتری از ما نشه !!

همون طور که گفتیم مهمترین دلیل مقابله اون کشو با ما فرهنگشه ، پس ما باید یه کاری کنیم تا فرهنگ اون کشور به صورتی تغییر کنه که مردم اون کشور و در نهایت دولت اون کشور بیاد سمت ما ؛ اما یه مشکلی هست !!! تغییر فرهنگ یه جامعه خیلی زمان بره !! ولی اشکال نداره ، اگه در نهایت بعد از چند سال اون کشور رو سمت ما میاره میتونیم چند سالی دندون رو جیگر بذاریم . . .
راه های مختلفی برا تغییر تدریجی فرهنگ یه کشور وجود داره و خب به احتمال زیاد ما برای این که بتونیم نتیجه بگیریم باید از تعداد مختلفی از این روش های به صورت ترکیبی استفاده کنیم ، جا داره تا بشینیم و یه لیست کامل از این روش ها تهیه کنیم و با طراحی یه استراتژی کامل زمان و مکان استفاده از هر روش رو مشخص کنیم .
اما روش مورد نظر ما !! ما قراره فرهنگ یه نسل رو به صورتی تغییر بدیم که وقتی این نسل سر کار اومدن و دولت اون کشور رو به دست گرفتن اون دولت بیاد سمت ما ، پس کار باید خیلی ریشه ای و دقیق انجام بشه . سوال اینجاست : چه چیزی مهمترین و بیشترین تأثیر رو تو تربیت یه کودک تازه متولد شده داره ؟ کودکی که قراره در آینده این کشور رو بدست بگیره !! اگر اون جامعه مورد نظر ما خانواده محور باشه قطعا بیشترین نقش تو تربیت اون کودک رو ماردش بازی میکنه ، مادری که اون بچه رو به دنیا میاره و حداقل تا ۷ سالگی همیشه در کنار خودش نگه میداره ،مادری که به علت وجود عاطفه و عشق دو طرفه بین اون و فرزندش حرفش از همه بیشتر رو اون بچه تأثیر داره !! دقت کنید که بیشترین دلیل تأثیر مادر روی بچه مسائل عاطفیه ، جایی که عقل بهش دسترسی نداره !! نیازی نیست بیشتر از این درباره نقش مادر تو تربیت فرزندش توضیح بدیم چون این موضوع رو هرکسی که از نعمت مادر بهره مند بوده با تمام وجودش حس کرده . . .
پس پیشنهاد ما اینه : شروع کنیم به کار کردن روی ذهن دخترای جوان اون جامعه ، دخترایی که قراره حداکثر تا ۱۰ سال آینده مادر بشن !! به صورتی روی ذهنشون کار کنیم تا نسل مورد نظر ما رو برامون تربیت کنن . . . عجب ترفندی ، ما ده سال کار فرهنگی میکنیم بعدش میشینیم و بزرگ شدن بچه هایی رو نگاه میکنیم که با فرهنگ مورد نظر ما تربیت میشن البته این کار فرهنگی نیاز به مدریت قوی ، یه نقشه درست و حسابی و ترفند های مکمل هم داره ، مثل کار روی ساختار مهد کودک ها ، معلم ها و هر گروه دیگه ای که توی تربیت یه نسل تأثیر دارن . . .چه دخترایی قراره بعد ها مادر بشن ؟ بهش فکر کردیم ؟ اون دخترا الان به چه چیزایی فکر میکنن ؟ تو ذهنشون چی میگذره ؟ نسل آینده ما قراره با چه ذهنیت هایی تربیت بشن ؟ مادران آینده و دختران امروز سرزمین من !! ۶ ماهه دارم بهشون فکر میکنم !! به دین و مذهب مربوط نمیشه !! هر دین و مذهبی که داشته باشیم نباید این موضوع برای ما مهم باشه ؟! نباید فرهنگ برای ما مهم باشه ؟ تا حالا یه ثانیه بهش فکر کرده بودیم ؟ نسل آینده ما رو کی باید تربیت کنه ؟ یه کار دیگه کنیم !! به مادرمون یه نگاه بندازیم !! به رفتارش به طرز فکرش !! نتیجش میشیم ما !! به خودمونم یه نگاه بندازیم !! دوست داریم بچه هامون چجوری باشن ؟ بهتر از ما ؟ بدتر از ما ؟ قراره چجوری از ما بهتر بشن ؟ بهش فکر کردیم ؟!!

بابت این عکس خیلی شرمنده ام ولی به نظرم نیازه . . .نیازه که یکم به خودمون بیایم !!! نیازه که یکم بیشتر فکر کنیم . . . نیازه تا دخترای سرزمین من نگران خودشون باشن !! نگران باشن که چی تو ذهنشون میگذره !! نگران باشن برای ذهن ، فکر و فرهنگشون !! نگران باشن برای نسل آیندشون !!

نظرات (3)
+ arshiya [ روسیه ]
سلام ، خسته نباشید
به نظرم این مطلب هم نتبجه فرآیند افکار دو سویه هست
در این نوع افکار ، جهان به دو قسمت تقسیم میشه ، آدم خوب ها که ما هستیم و اشتباهی نمیکنیم یا حداقل کم اشتباه میکنیم و آدم بدها که مقابل ما هستن و آدم های شیادی که میخوان ما رو نابود کنن
پرچمدار این نوع افکار دولت ها هستند که با ساخت دشمن ، این اجازه رو به خودشون میدن تا بیشتر سلاح بخرن و برای سرکوب ازش استفاده کنن بیشتر محدودیت ایجاد کنن چون ما یه دشمن بزرگ داریم باید مواظب باشیم
این افکار برای سرکوب جوامع کاربر دارند و همه چیز رو سیاه سفید نشون میدن
یه نکته دیگه هم این که با ایجاد یه دشمن خیالی ، باعث میشن تا دلیلی برای بقای خودشون ایجاد کنن و بیشتر این رفتارهای ناشی از کوچک بودن این دولت هاست
یک مثال شما الان در چهار شنبه سوری ، بالن های شرقی رو مشاهده میکنین اما چون کشور دوست و برادر هستن هیچ واکنشی وجود نداره نکته جالب اینجاست که این کشورها با پذیرفتن فرهنگ های متفاوت تونستن فرهنگ خودشون رو هم صادر کنن و روی من شما تاثیر بزارن
نع با ایجاد دیوارهای اطراف خودشون و گفتن این که ما خیلی خوبیم اونا بدن
شاید من اشتباه کنم و اشتباه من دور از ذهن نیست :)
پنج‌شنبه 8 مرداد 1394 ساعت 06:04
امتیاز: 0 1
پاسخ:
سلام ، خیلی ممنون که وقت گذاشتید و مطلب رو خوندید
یه مشکل خیلی خیلی بزرگی که ما بین خودمون داریم اینه که بیش از حد میریم سمت مسائل نظری ، این موضوع باعث میشه تا یه سری از واقعیت ها رو نبینیم ، یکی از این واقعیت ها که خیلی خیلی خیلی مهم تاریخه .
وقتی ما تاریخ و تجربه ها رو بررسی میکنیم میبینیم که دشمنی همیشه بین کشور ها ، شهر ها و مردم عادی وجود داشته ، و خب دلیلش هم کاملا مشخصه : انسان یه موجود بی نهایت طلب و سیری ناپذیره ، واسه همین همیشه به چیزایی که بقیه دارن چشم داشته و داره و خواهد داشت و چون منابع محدوده و نمیشه اون چیز هم در اختیار من باشه هم در اختیار شما پس در نتیجه سر این که اون چیز در اختیار کی باشه یه سری رقابت و جنگ به وجود میاد !!! که آخرش به دشمنی میرسه ، پس دشمن داشتن چیزی نیست که کسی از خودش دربیاره یا واسه گول زدن ازش استفاده بشه ، ولی کاملا ممکنه که توی میزان و مقدار و تعداد دشمن و دشمنی مبالغه صورت بگیره !!! برای توضیحات بیشتر میتونی مطلب جنگ رو بخونی :
http://alirezafe.ir/1394/02/22/post-87/

نگته بعدی این که وقتی ما یه آرمان داشته باشیم باید هر لحظه خودمون رو چک کنیم که چقدر با رسیدن به اون آرمانمون فاصله داریم !! و وقتی دیدم داریم از مسیر رسیدن بهش خارج میشیم یه کاری انجام بدیم تا دوباره به مسیر برگردیم و این کار قطعا کار خوب و عاقلانه ایه !!
+ میم. [ ایران ] http://donyaye-kaghazi.persianblog.ir/
از این مطلب تامل برانگیزتون بسیار لذت بردم و استفاده کردم. متشکرم.
پنج‌شنبه 25 تیر 1394 ساعت 23:40
امتیاز: 0 0
+ هم راز [ ایران ]
سلام.
خسته نباشید
با خوندن نوشته تون،
کلی حرف در ذهنم رفت و آمد کرد....و در نهایت ...
سکوت، بهتره فکر کنم.
فقط متاسفم.
که البته میدونم تاسف من دردی رو دوا نمیکنه.
ولی خب مگه نوشته شما هم میتونه دردی رو دوا کنه؟!!
یکشنبه 24 خرداد 1394 ساعت 00:10
امتیاز: 0 0
پاسخ:
مرسی
وظیفه من و تنها کاری که بلدم نوشتنه . . .

لَّیْسَ عَلَیْکَ هُدَاهُمْ وَلَـٰکِنَّ اللَّـهَ یَهْدِی مَن یَشَاءُ
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک : عدم نمایش ایمیل بعد از درج
وب/وبلاگ :